Swarovski Salon Kolorowy i CytrynTa strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Ucz się więcej.

Citrine prezentuje atrakcyjny kolor żółty i pomarańczowy. Idealny kolor Citrine w handlu jest uważany za bardzo nasycony, żółty do czerwono-pomarańczowy. Istnieje również wiele rozmiarów tego kamieni szlachetnych. Jest to rekord największego przeźroczystego kryształu o wymiarach 25,5 x 14,1 cm x 10,0 cm i waży 19 548 karatów. Podobnie jak Ametyst, popularność Citrine jest spowodowana bogactwem na rynku, przystępnością i pożądanym kolorem.

Drugie odkrycie dotyczyło dolnej warstwy komórek barwnych, gdzie kryształy guaniny są większe, wydłużone i zdezorganizowane. W testach warstwa odbijała aż 45 procent przychodzącego światła bliskiego podczerwieni. Nie widać było zmiany barwy światła odbitego i nie jest jasne, czy kameleony mogą zmieniać współczynnik odbicia światła.

Ten obraz przedstawia wyraźny wierzchołek kryształu rockowego pochodzącego z Antsirabé na Madagaskarze o specjalnej strukturze powierzchni. Pokryte są przez przecinające się rowki, które biegną równolegle do krawędzi twarzy, na dużej rhombohedralnej r-face, większość z nich równolegle do górnej prawej krawędzi. Twarz pryzmatu mają rowki, które przeważnie biegną poziomo, a mała trójkątna z-twarzą po prawej stronie pokazuje rowki, które biegną równolegle do jego lewej krawędzi. Przyczyną tego modelu jest prawdopodobnie okres powierzchownego trawienia kryształu, prawdopodobnie po krótkim okresie wzrostu. Okres wzrostu może być za krótki, aby utworzyć kompletną warstwę.

Kryształami Qixoniego były niezwykle rzadkie kryształki mrozu o ciemnoczerwonym kolorze. Te unikalne, potężne perełki powstały, gdy pewna planeta została spalona, ​​gdy jego gwiazda przeszła supernową. Siła kryształu Qixoni mogła być wykorzystana tylko przez jednego z wielką siłą w ciemnej części Siły. Kryształ został wzbogacony o zdolności Force, oprócz wzmocnienia mocy miecza w znacznym stopniu.

Komentarze